AKİB'den İnternetten Global Pazarlama Eğitimi

18.09.2019

AKİB'DEN İNTERNETTEN GLOBAL PAZARLAMA EĞİTİMİ

AKİB Koordinatör Başkanı Hayri UĞUR: “Ticaret, hızla dijitalleşmektedir ve buna adapte olamayanların gelecekte var olmaları mümkün değildir”

AKİB ve TİM-TEB Girişim Evi Level Up programındaki SooCommerce Web Yazılımları firması ile ortak bir eğitim faaliyeti olarak, ADASO'nun desteğiyle, 02 Ekim 2019 tarihinde Adana Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda “İnternetten Global Pazarlama” eğitimi düzenlenecektir.

Eğitimde “E-İhracat nedir? İnternetten İhracat Nasıl yapılır? Yurt dışında ofis açmadan müşteriler nasıl bulunur? İnternetten yurt dışından distribütör ve bayiler nasıl bulunur? Uluslararası perakende ve toptan satış platformları, en etkili dijital pazarlama taktikleri, uluslararası ödeme sistemleri, tahsilat ve online para transferleri nelerdir? İhracatta yeni nesil müşteri temsilcisi, chatbot kullanımı, GTİP numaranız ile tüm dünyadan alıcı bilgilerine nasıl erişirsiniz?” gibi konular eğitmen Sezer Özgür tarafından aktarılacak.

Eğitime ilişkin açıklamalarda bulunan AKİB Koordinatör Başkanı Hayri Uğur, teknolojinin akıl almaz bir hızla dönüştüğü ve geliştiği bir çağda yaşadığımızın altını çizerek, “Bu durumun, pek çok sonuçlarının yanında, ticaret hayatında da, hem ülkemizde hem de uluslararası camiada kaçınılmaz sonuçları var. Bu sonuçların başında e-ticareti söylersek yanlış olmayacaktır” diye konuştu.

Türkiye'de 2014-2018 ortalamasına bakıldığında e-ticarette %33'lük bir büyümenin söz konusu olduğuna vurgu yapan Uğur, “Geldiğimiz noktada 2018 yılı için yaklaşık 60 milyar TL'lik bir işlem hacmi var. Dünya ölçeğinde ise, 2019 yılı için beklenen işlem hacmi 3,5 trilyon $. E-ticaret her yıl geleneksel alışveriş işlemlerine göre yaklaşık 4 kat daha hızlı büyümektedir. Üstelik e-ticaretin toplam içerisindeki payındaki artış hızı da yıldan yıla büyümektedir. Görülmektedir ki, ticaret, hızla dijitalleşmektedir ve buna adapte olamayanların gelecekte var olmaları mümkün değil” dedi.

Uğur, Mersin'den başlayarak, Adana'yla birlikte, Kayseri, Hatay gibi çevre illerde de devam edeceğini vurguladığı “İnternetten Global Pazarlama Eğitimi” için, ihracatçıların hem kendilerine hem de personellerine verilecek bu ve benzeri eğitimlerden elde edecekleri bilgilerin, firma ve ülke ihracatı hedeflerini yakalamada önemli bir itici güç olacağına da dikkat çekerek, “Günümüz koşullarına uyum sağlayarak, istikrar ve kalıcılık hedefleyen tüm ihracatçılarımızın bu eğitime katılmalarını tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

02 Ekim 2019 Çarşamba günü Adana'da, 14:00-16:30 saatleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek ve “İnternetten Global Pazarlama Eğitimi” hakkında AKİB'in www.akib.org.tr adresli web sayfasından detaylı bilgi alınarak, eğitim programına kaydınızı yaptırabilirsiniz.