Yaş Meyve Sebze İhracatında Nejdat Sin Dönemi Başladı

YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATINDA

NEJDAT SİN DÖNEMİ BAŞLADI

 

Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nde seçim maratonu, 26 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Seçimli Olağan Genel Kurulu ile devam ederken, başkanlığa Nejdat SİN seçildi.

 

Seçimli Olağan Genel Kurulların gündemini açılış, Genel Kurul Başkanlık Divanı'nın seçimi, Yönetim Kurulu çalışma raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması, bilanço ve gelir-gider hesaplarının incelenmesi ve onaylanması, Denetim Kurulu raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'nun ibrası, müteakip yıl bütçe ve iş programlarının görüşülmesi ve onaylanması, yönetim kurulu başkanı ile yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği'ni TİM genel kurulunda temsil edecek olan delegelerin seçilmesi, dilek ve temenniler oluşturdu.

 

- YMS başkanlığında kan değişimi

 

Tek liste ile gidilen seçimde katılanların tamamının oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Nejdat SİN seçildi. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Ali KAVAK ise iki dönem kuralı gereği Yönetim Kurulu Başkanlığı'na aday olamazken, 2018-2022 dönemi için seçilen yeni Yönetim Kurulu'nda yer aldı.

 

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Eski Başkanı Ali Kavak, genel kurulun açılışında yaptığı konuşmasında, 31 yıldır görev yaptığı Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanlığı boyunca, yaş meyve sebze ihracatının artması, hâlihazırda var olan pazarlarda payımızın artırılması ve yeni pazarlara ulaşılmasında ihracatçıların önünü açacak tanıtım kampanyalarının öneminin farkındalığıyla; yaş meyve ve sebze sektörünün en önemli fuarlarında her yıl yer aldıklarını, potansiyel ülkelere inceleme ve sektörel ticaret heyetleri düzenlediklerini ifade etti.

 

Dünyadaki gelişmelerin yakından takip edilmesi ve değişikliklere ayak uydurulmasındaki önemi dikkate alarak sektörün gelişmesi amacıyla üniversiteler ve araştırma kurumları ile yürüttükleri “Yeni Turunçgil Çeşit Geliştirme” projeleri ve diğer Ar-Ge projelerine desteklerinin devam ettiğini aktaran Kavak, “Uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi amacıyla “Narenciye Üretimi, Hasadı ve Paketleme Evi Uygulamalarının Dünya Standartlarına Taşınması ve Uluslararası Pazarlarda Sürdürülebilirliğin Sağlanması” projesini de bu yıl başlatmış bulunuyoruz” dedi.

 

- Ali Kavak'tan çalışma arkadaşlarına teşekkür

Yönetim Kurulu'nda yer alan tüm çalışma arkadaşlarını da sahneye davet ederek, özverili çalışmaları ve sektöre katkıları nedeniyle teşekkür konuşması yapan Kavak, yeni Başkan Nejdat Sin'e de başarı dileklerini ileterek, yine elbirliği ile başarılı çalışmalara imza atacaklarını ve her zaman kendisine destek olacağını kaydetti.

 

Seçime katılanların oylarının tamamını alan SİN ise, genel kurula katılan tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Ali KAVAK'tan devraldığı bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağını, yaş meyve sebze ihracatçılarının sesi olmaya devam edeceğini, yönetim kurulu olarak her türlü sorunu yetkili mercilere götürerek el birliği ile çözüme ulaştırmaya çalışacaklarını belirtti.

 

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçimler sonucunda yönetim kurulu ve denetim kurulu şu firmalardan oluştu; 

 

YÖNETİM KURULU

 

BAŞKAN               :  SİN GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

 

ASİL ÜYELER     1- AKTUR TAŞIMACILIK SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

   2- SOYLU GIDA SAN.TİC.A.Ş.

   3- NAR-KA TARIM ÜRÜNLERİ İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ.

   4- EREN TARIM ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

   5- MENAS MERSİN ZİRAİ ÜRÜNLER İŞL.İHR.SAN.TİC.A.Ş.                         

   6- ALTUN GIDA MAD.İTH.İHR.NAK.TİC.LTD.ŞTİ.

   7- ÖZLER TARIM ÜRÜNLERİ ÜRT.PAZ.SAN.TİC.A.Ş.

   8- KARAGÖZLER GIDA LOJ.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

   9- TEKSİN TAR.GID.ÜRÜN.OTO.İTH. İHR.TİC.VE NAK.LTD.ŞTİ.

   10- BULDUK ULUS.NAK.GI.MAD.İTH.İHR.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

 

YEDEK ÜYELER  1- EŞMELER TARIM TAR.ÜRN.PAK.DEP.NAK.TAAH.İTH.İHR.TİC.LTD.ŞTİ.

    2- SERHAT NARENCİYE SARARTMA PAK.İHR.İTH.PAZ.LTD.ŞTİ.

    3- POLAT SEBZE MEYVE KOMİSYON VE NAR.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

    4- MESUT TARIM ÜRÜNLERİ TİCARET VE PAKETLEME SANAYİ LTD.ŞTİ.

    5- ODERO GIDA DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.

    6- ÖZGÜR YETER GIDA SAN.İTH.İHR.ULUS.NAK.LTD.ŞTİ.

    7- BİÇER TAR.ORM.ÜR.DAY.TÜK.MAL.TAŞ.İNŞ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

   8- AKSES İTH.İHR.VE TİC.LTD.ŞTİ.

   9- GÖKALP İNŞAAT PET.ÜRN.KANTAR NAK.TAR.ÜRN.TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

   10- TEKİN DEMİR

 

 

DENETİM KURULU

 

ASİL ÜYELER       1- KARAALİ SENTETİK DOKUMA SAN.TİC.İTH.İHR.LTD.ŞTİ.             

                              2- ASY NATUREL DOĞAL ÜRN.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

                              3- RIFAT TURGUT

 

YEDEK ÜYELER  1- YAŞAR AKPOLAT

     2- SİM-PA ORMAN VE TARIM ÜRN.SAN.TİC.LTD.ŞTİ

    3- ÖZ YAŞARLAR NAR.AKAR.İNŞ.VE MLZ.TUR.TAR.GIDA TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

İlgili Fotoğraflar