Adı Soyadı: Hayri UĞUR
Görevi: Koordinatör Başkan
Birlik: Hazır Giyim ve Konfeksiyon
Şirket: Uğur Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.

Hayri Ugur, 1961 yılında Mersin'de dünyaya geldi. 1972 yılında Mersin İleri İlkokulu'ndan mezun oldu. Orta öğrenimini 1979 yılında Tarsus Amerikan Lisesi'nde tamamladı. Üniversite öğrenimini Amerika Birleşik Devletleri'nde University of Southern New Hampshire (New Hampshire College)'de tamamlayıp 1983 yılında “İşletme Bölümünden” mezun oldu. Lise ikinci sınıfta (10. sınıfta) Türkiye Genç Milli Basketbol Takımına seçildi. Takım kaptanlığı yapan Hayri UĞUR, ABD'deki üniversite eğitimi sırasında da NCAA liginde basketbol oynadı. Üniversite eğitimini spor bursu ile tamamladı. Yine üniversite eğitimi sırasında ABD'ye ipek halı ihracatı yaptı. Üniversite eğitimi sonrası 8 Yıl Türkiye Profesyonel 1. Ligi'nde basketbol oynadı ve 38 kez milli takım forması giydi. En son Çukurova grubu takımı olan Çukurova Spor Kulübü'nde takım kaptanı olarak 1991 yılında basketbolu bıraktı.

1991-1995 yıllarında Çukurova Sanayi İşletmesinde profesyonel yönetici olarak çalıştı. 1995 yılında Uğur Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.'yi kurdu ve hazır giyim ihracatı yapmaya başladı. Mersin'de, Mersin Serbest Bölge'de ve Adana'da üretim yapan firma bu yıl da Şanlıurfa'da yeni bir üretim tesisi kurdu.

Evli ve 2 çocuklu olan Hayri UĞUR,  7 yıldır AKİB Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği başkanlığı olmak üzere, 25 yıldır yönetim kurulu üyeliğine de devam etmektedir.