Adı Soyadı: Ali Uğur ATEŞ
Görevi: Başkanlar Kurulu Üyesi
Birlik: Kimyevi Maddeler ve Mamulleri
Şirket: Altın Ateş Kimya A.Ş.

05.05.1955 Tarihinde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde dünyaya gelen A. Uğur Ateş ilk, orta ve lise öğrenimini İslahiye'de, tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini ise Gaziantep Üniversitesi Matematik Bölümünden 1976 yılında mezun olarak tamamlamıştır.

İlk olarak Maliye ve Gümrük Bakanlığında göreve başlamış olup, ardından 1989 yılında kendi isteğiyle istifa ederek, ticaret hayatına atılmıştır. 2003 yılında ise gübre sektörüne adım atarak dünyanın çeşitli ülkelerinden, tarımda kullanılmak üzere kimyasal gübre ithalatı ve dağıtımına başlamış, bayi sayısını 700'lere ulaştırarak şirketini Türkiye'de ilk sıralara yerleştirerek kurumsal bir organizasyona dönüştürmüştür.

2010 yılında ise ikinci şirketi olan Altın Ateş Kimya A.Ş.'ni kurmuş, yine dünyanın çeşitli ülkelerinden, PVC, polietilen ve polipropilen gibi kimyasalları ithal ederek Türkiye'deki bir çok sanayi kuruluşunun hammadde ihtiyacını temin etmeye başlamıştır. 2011 yılında ise inşaat demiri ile ilgili olarak demir-çelik sektörüne girmiş ve demir ticaretine başlamıştır. Aynı zamanda lojistik ve depolama işleri ile iştigal etmektedir.

Kurduğu şirketler Hatay ili vergi sıralamasında çeşitli kereler ilk sıralarda yer alarak Hatay Valiliği, İskenderun Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında verdiği desteklerden dolayı birçok defa ödüllendirilmiştir.

Halen Altın Ateş Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan A. Uğur Ateş aynı zamanda TABA (Türk Amerikan İş Adamları Derneği) üyeliği, İSSAD (İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği) üyeliği, Türkiye Gübre İthalatçılar Derneği 2. Başkanlığı, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) üyeliği, Akdeniz İhracatçılar Birliği Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.