Etkili Sunum ve Hitabet Taktikleri Eğitimi

ETKİLİ SUNUM VE HİTABET TAKTİKLERİ EĞİTİMİ

( KATILIM SERTİFİKALI )

06.07.2019 - MERSİN

 

Akdeniz İhracatçı Birlikleri ve Çağ Üniversitesi arasında yapılan protokol çerçevesinde Çağ Üniversitesi hocaları Doç. Dr. Murat KOÇ ve Dr. İbrahim İNAN'ın düzenleyecekleri “Etkili Sunum ve Hitabet Taktikleri” eğitim programı düzenlenecektir.

Bu program, tüm organizasyonlardaki liderler, örgütsel etkinliğini artırmak için kendilerine yetki ve sorumluluk verilmiş her kademedeki yöneticiler ile geleceğin yönetici adayları, topluluk önünde bir sebeple sunu yapma ihtiyacı olan, etkili sunum ve hitabetin insanları ikna etmenin en etkili yollarından biri olduğuna inanan ve insanlarla iletişim halindeki herkese kapsamlı bir konuşma rehberi sunmaktadır.

Katılımcılar; topluluklar ve bireylerle olan iletişimlerini verimlilikle yerine getirebilme yönünde önemli bir yetenek ve uygulama bilgisi elde etmiş olacaklardır. Programa katılanlara “Katılım Sertifikası” verilecektir.

Eğitim ücretsiz olup katılmak isteyen firma / kişilerin ekteki başvuru formunu görüntüleyerek gerekli bilgileri doldurup online başvuru yapmaları yeterlidir. Ayrıca eğitim programı ektedir.

Tarih – Saat : 06.07.2019 - 09:00 - 13:15 saatleri arasında

Yer                 : AKİB Genel Sekreterlik Binası (Limonluk Mh. Vali Hüseyin Aksoy Cd. No:4 Yenişehir/Mersin)

                       

Başvuru için tıklayınız.

 

PROGRAM

İÇERİK

SAAT

PAYLAŞAN

SÜRE
4 saat

Açılış ve Takdim

 09:00

Doç. Dr. Murat Koç

10 dk

Etkili Sunum Teknikleri

Soru & Cevap

 09:10 - 10:00

Dr. Öğr. Üyesi İbrahim İnan

50 dk

ARA

Etkili Hitabet Taktikleri
Soru & Cevap

10:10 - 11:00

Doç. Dr. Murat Koç

50 dk

Uygulama: (Etkili Sunum ve Hitabet)

11:00 - 13:00

Doç. Dr. Murat Koç
Dr. Öğr. Üyesi İbrahim İnan

120 dk

Eğitime Katılım Sertifika Töreni

- Çağ Üniversitesi

13:00 - 13:15

Yöneten
Dr. Öğr Üyesi İbrahim İnan

15 dk

 

 

 

 

 

EĞİTİMCİLER

Doç. Dr. MURAT KOÇ

1969 yılında İstanbul'da doğan Doç. Dr. Murat KOÇ, 1985 yılında Haydarpaşa Lisesinden, 1989 yılında Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu.

1994 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni derece ile bitiren KOÇ, 1997 yılında aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden de derece ile mezun olarak “Kamu Hukuku Bilim Uzmanı” unvanını “Türkiye-Suriye “ ilişkileri üzerine yazmış olduğu tez ile aldı.

Kurmay Subay olarak 2001 yılında Kara Harp Akademisi'nden, 2004 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi'nden mezun olmasını müteakip Türk Silahlı Kuvvetlerinin stratejik karar üniteleri ile operasyon ve iç güvenlik birimlerinde 24 yıl yöneticilik yaptı.

Yurt dışında Suriye, İtalya, Almanya, İngiltere ve Azerbaycan'daki çeşitli eğitim birimlerinde öğrenci, eğitmen ve uluslararası heyetlerde müşahede heyeti üyesi olarak bulunan KOÇ, BM ve NATO bünyesinde Güvenlik ve Strateji konularında eğitimler aldı.

2012 yılında İşletme Alanındaki Doktorasını “İş Tatmini, Tükenmişlik ve Örgütsel Bağlılık” konusunda yazdığı tezle tamamlayan KOÇ, Mobbingle Mücadele Derneği Adana Şubesinin kurucu üyelerinden olup Adana Adliyesinin 2015 yılı Resmi Bilirkişisi olarak görev yapmıştır.

Stratejik Yönetim, Liderlik, Kişisel Gelişim ve Bireysel ve Kurumsal Karar Verme Teknikleri ile Hafıza-Öğrenme İlişkisi konusunda çalışmaları bulunan KOÇ' un örgütsel davranış, uluslararası yatırımlar, enerji politikaları, global terörizm, politik risk ve stratejik yönetim üzerine çok sayıda yayımlanmış makalesi ve röportajları bulunmaktadır.

KOÇ aynı zamanda uluslararası akademik çalışmalarda Enerji, Terör, Ortadoğu, Suriye ve Kıbrıs stratejisi ile ilgili konularda konferanslar vermektedir.

Doç.Dr.Murat KOÇ halen Çağ Üniversitesi,

Hukuk Fakültesinde; Hukuka Başlangıç, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi, Genel Kamu Hukuku, International Security Law,

İşletme Ana Bilim Dalında; Principles of Management, Strategic Management, Business Policy, Organization Theory

Uluslararası İlişkiler Bölümünde; Human Rights, International Security, International Terrorism,

Psikoloji Bölümünde; Endüstri Psikolojisi ve Suç Psikolojisi

Y.Lisans ve Doktora Programlarında; Çağdaş Yönetim ve Stratejik Yönetim ile İnsan Kaynakları ve Uluslararası Hukukta Çatışma ve Meşru Müdafaa derslerini vermekte olup, TURAB, MESİAD, ADSİAD Akademik Danışma Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Danışma Kurulu üyesi, TRT'nin güvenlik konularındaki yorumcularındandır. Çağ Üniversitesi bünyesindeki Güney Güvenlik Okulu(SSC) olarak bilinen BÖLGESEL GÜVENLİK ÇALIŞMALARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ  kurucusu olan KOÇ, halen Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinin yanında yönetim danışmanlığı da yapmaktadır. İngilizce bilen KOÇ evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Dr. Öğr. Üyesi İbrahim İNAN

 

Yüksek Lisans 

(2015-2017)

 

Doktora 

(1989-1994)

 

  

   Psikoloji: Çağ Üniversitesi, Psikoloji Ana Bilim Dalı, Genel Psikoloji, Mersin. Endüstriyel Psikoloji alanına özel ilgili.

 

   Yönetim ve Yönetim ve Organizasyon: Çukurova Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü, Adana. Doktora Tezi: "İnsan Gücü Planlaması ve Uluslararası Bir Şirkette Uygulama"

Yüksek Lisans

(1987-1989)

 

Lisans

(1982-1986)

 

Lise

1978- 1981

Üretim Yönetimi: Glasgow Strathclyde Üniversitesi – Üretim Mühendisliği, Glasgow, İskoçya. Howden Compressor şirketinde verimlilik ölçümü.

 

İşletme Mühendisliği: İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme Mühendisliği, Maçka, İstanbul. Bankacılık ve Kredi sisteminin incelenmesi.

 

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi: Daimi Yatılı

Liderlik Sertifikası

(2001 – 4 ay)

 

Üst Düzey Yöneticilik Eğitimi (2010-2011)

 

JCI (Uluslararası Genç Girişimciler Derneği) Akademisi, Gothenburg, İsveç. Uluslararsı Yöneticilik ve Liderlik Uygulamaları

 

Manager's Cycle, Leon Lesaffre Enstitüsü 5 modül: Genel Müdürler için özel dizayn edilmiş Yönetim ( stratejik plan, Bütçeleme ve Kontrol), Pazarlama & Satış, İnsan Kaynakları Yönetimi konularında örnek uygulamalar, Paris, Fransa

Sertifikalı Programlar Faaliyetleri

 

  • İŞKAD (Adana İş Kadınları Derneği), “Yetkinlik Becerileri Gelişim Programı”, 2014
  • MESİAD ( Mersin Sanayici Ve İş Adamları Derneği), " Küresel Güvenlik", 2015
  • GİŞKAD ( Girişimci İş Kadınları Derneği), " Kadın Yöneticiler", 2015
  • Mersin AGİP (Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği), "Yönetim Ve Gelişim", 2016
  • Tarsus Ticaret Ve Sanayi Odası, "Yönetim ve Gelişim", 2016
  • MESİAD (Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği), “İş Dünyasında Liderler-Yönetim”, 2016Adana Büyükşehir Belediyesi, “Etkili İletişimSertifika Programı”, 2017
  • GİŞKAD ( Girişimci İş Kadınları Derneği), “Hitabet Ve Görgü Kuralları”, 2017
  • Tarsus Ticaret Borsası resmi eğitmenliği, 2018 -2019