Almanya Sanal Genel Ticaret Heyeti / İhale Ön Yeterlilik Davet Duyurusu

Mersin, 3/07/2020

Sayı: 17812098-TİM.AKİB.GSK.SAN.2020/241-3508
Konu: Genel Duyuru Hk.

Sayın Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Üyemiz,

Konu: Almanya Sanal Genel Ticaret Heyeti Hk.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında Almanya'ya yönelik bir Sanal Genel Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, Almanya'dan iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu Sanal Ticaret Heyeti Demir-Çelik (inşaat ve sanayide kullanılan demir-çelik ürünleri, demirçelikten mamul sac, çubuk vb., demir veya alaşımsız çelik çubuklar, paslanmaz ve alaşımlı çelikten yarı mamul ürünler, demir veya alaşımsız çelik profiller, demir veya alaşımsız çelikten yassı haddelenmiş ürünler, Makine ve Aksamları (izotopik ayırım için makine ve cihazlar, bunların aksam parçaları, buhar & su türbinleri ve bunların aksam parçaları, diğer amaçlı pistonlu, içten yanmalı motorlar) Elektrik, Elektronik (elektrikli makineler, elektrik malzemeleri, bunların aksam ve parçaları) sektörleri başta olmak üzere ilgili sektörlerde iştigal eden azami 20 firmanın katılımları ile gerçekleşecektir.

Bahse konu sanal ticaret heyetine katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 10 Temmuz 2020 Cuma günü saat 17:00'dir. Bu tarihe kadar https://bit.ly/3fXif4D internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercüman, teknik altyapı, reklam ve tanıtım giderlerinden oluşan 200,00-EURO tutarındaki katılım bedelinin Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35 numaralı Euro hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının mehmetcesuroglu@tim.org.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Almanya Sanal Ticaret Heyeti kapsamında;

  • Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.
  • Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
  • Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir. Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

Etkinlik Taslak Programı:
24 Ağustos 2020- Webinar (Zoom programı aracılığı ile)
*Saat detayları netleştirildiğinde, bilgi www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında paylaşılacaktır.
24 – 28 Ağustos 2020- İkili İş Görüşmeleri (Zoom programı aracılığı ile)

Ayrıntılı Bilgi:
Mehmet CESUROĞLU: mehmetcesuroglu@tim.org.tr 0212 454 04 86
Beste COŞKUNER: bestecoskuner@tim.org.tr 0212 454 00 96

Konu: İhale Ön Yeterlilik Davet Duyurusu Hk.

T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan alınan yazı çerçevesinde; Saray Bosna Ticaret Müşavirliği tarafından gönderilen bir yazıya atıfla, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından Saraybosna Kantonu Hükümeti ile Saraybosna Kantonu Ulaştırma Bakanlığı'nın ihtiyaçları için 15 adet yeni tramvay alımına ilişkin ihale ön yeterlilik davet duyurusu yapıldığı belirtilmektedir.

Yazıda devamla, bahse konu ihale davet duyurusuna EBRD'nin adresinden (https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice.html?displayNoticeId=11756176) ulaşılabileceği ve aday firmaların 27.07.2020 günü yerel saatle 16.00'ya kadar tekliflerini iletebilecekleri bildirilmektedir.

Bu çerçevede ihaleye ilişkin özet bilgi ekini Genel Sekreterliğimizden temin edebilirsiniz.

Bilgilerini rica ederim.

Mehmet Ali ERKAN
Genel Sekreter