Yarışma Finalistlerinin LCW'deki Eğitimi Başladı

26.06.2019

Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Finalistlerinin

LCW Akademi Eğitimi Başladı

 

8. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması kapsamında finale giren 10 finalistin yarışma maratonu başladı.

 

8. ATHİB  Dokuma Kumaş Tasarımı Yarışması finalistleri, LC Waikiki Kurumsal Akademi tarafından geliştirilen eğitim programında teknik ve davranışsal eğitimlerle sektör deneyimi kazanacakları yeni bir yolculuğa çıkıyor.

 

Geçen seneki eğitimlerde gösterdiği başarıyla LC Waikiki özel ödülünü kazanan 7. ATHİB  Dokuma Kumaş Tasarımı Yarışması finalisti Ceyda Nur Kömürcü'nün LCW staj programını tamamlayıp, LC Waikiki'de çalışma hayatına başlaması yeni finalistler için büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

 

Bu sene LC Waikiki işbirliği ile ATHİB finalistleri için uygulanacak olan eğitim programının ardından finalistler, Adana ve Kahramanmaraş'ta endüstriyel üretim süreçlerine başlayacaklar.

 

Finalistleri bekleyen yoğun programla beraber üniversitede kazandıkları teorik eğitimi, pratik bilgiye dönüştürüp en az 25 iş günü boyunca işletme deneyimi kazanacaklar. Bu süreçte Ür-Ge ekiplerine katılarak mentörlerinin de destek vermesi ile yeni ve özgün tasarımlar gerçekleştirecekler ve aynı zamanda dokuma stajlarını yapma imkanı da bulacaklar.

 

- Finalistlerin tasarımları üretim hattında dokunuyor

Bu sene de Adana'da düzenlenecek olan Final Gecesi için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği süreçte, Adana'nın tasarım yarışması ile marka değerinin arttığını vurgulayan TİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Kıvanç, Adana ve Kahramanmaraş'taki kumaş ihracatçısı firmalarımızın tüm olanaklarını tasarım yarışmasında ilk 10'a giren finalistlerin tasarladığı kumaşların dokunması için tahsis ettiklerini, bunun firmalar açısından önemli bir fedakarlık anlamına geldiğini, ancak genç tasarımcılarımızın yetişmesi ve bölgenin bir dokuma kumaş tasarım ve üretim merkezi olması  için üretici firmalarımızın hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ve bunun için kendilerine teşekkür ettiğini belirtti.