Umman İnşaat Sektöründen İş Adamları İhracatçılarımızla Biraraya Geldiler

UMMAN İNŞAAT SEKTÖRÜNDEN İŞ ADAMLARI İHRACATÇILARIMIZLA BİRARAYA GELDİLER

 

T.C. Ticaret Bakanlığı himayelerinde AKİB tarafından düzenlenen Umman İnşaat Malzemeleri Alım Heyeti 5 Ummanlı firma ile 40 ihracatçımızın ikili iş görüşmesi ile başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

Alım heyeti görüşmelerine katılan Umman firma yetkililerinden Nasser Al Habsi; Türkiye'nin Umman ve diğer körfez ülkeleri için çok önemli ticari potansiyeli olduğunu belirterek, Çin'in ucuz ama düşük kaliteli ve Avrupa'nın da yüksek fiyatlı ürünlerinin yanında Türkiye'nin rekabetçi fiyatlı ve kaliteli ürünler ürettiğini fuar ziyaretlerimizde ve Mersin'deki firma eşleştirme faaliyetleri sırasında gördük. Türkiye bizim ortak değerlere sahip olduğumuz bir ülke, Türkiye ile karşılıklı olarak kalıcı ilişkiler kurmamız gerekmektedir” dedi. Nasser Al Habsi Çin'in bölgedeki ticari hakimiyetinin azalmaya başladığının, daha çok model ve daha kaliteli hammadde ve ürün arayışında olduklarının ve Türkiye'nin de kendileri için büyük potansiyel arz ettiğinin altını çizdi.

 

Ummanlı firmalar faaliyetin kendileri açısından çok verimli geçtiğini, önümüzdeki aylarda Umman'da birçok projenin hayata geçeceğini ve bu projelerde Mersin'de gerçekleşen faaliyet sırasında tanıştıkları Türk firmalarıyla çalışabileceklerini ve Türkiye ile kalıcı ticari ilişkiler kurmayı arzuladıklarını belirttiler.

 

Adana, Mersin, Ankara, İstanbul, Sakarya, Elazığ, Kayseri, Nevşehir ve Bartın'dan gelen firmalar ise Alım Heyetleri ile ilgili etkinliklerin artırılması talebinde bulundular.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan AKİB Koordinatör Başkanı Uğur Ateş ise; “İnşaat Sektörü iç piyasada ciddi bir daralma yaşıyor, bu nedenle üreticilerimiz ihracata yönelmek zorunda, bu konudaki Pazar arayışını bu tarz alım heyeti etkinlikleri ile çözmek için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

 

 

İlgili Fotoğraflar