KKTC Uluslararası Fuarı Tamamlandı

27.06.2019

43. KKTC Uluslararası Fuarı'nın Türkiye'nin Milli Katılımı

AKİB Tarafından Gerçekleştirildi

 

14-23 Haziran 2019 tarihlerinde düzenlenen 43. KKTC Uluslararası Fuarı'nın Türkiye'nin milli katılım organizasyonu bu sene de Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirildi.  Belli bir sektörü veya ürün grubunu esas almayan, yılda bir kez yapılan ve çeşitli ürünlerin birlikte sergilenerek, mal ve hizmetlerin ticari tanıtımının yapıldığı genel nitelikli fuarda toplam 150 firma stant açtı.

 

43. KKTC Uluslararası Fuarı kapsamında Dış ve İç Alan olmak üzere Türkiye Pavyonu'nda iki bölümde yer alan ve Türkiye'nin en gözde markalarını da içinde bulunduran toplam 35 Türk firması yoğun ilgi gördü. Kendi alanında isim yapmış bu firmalar için sergi ve tanıtım amaçlı stand konstrüksiyonu, nakliyesi dahil ücretsiz katılım sağladı.

 

İç alanda ürünlerini sergilemek üzere prestij amacıyla 28 büyük ölçekli firmaya yer verildi. Hazırlanan Türkiye Standında, sergi ve tanıtım amacıyla ülkemizde imal edilen ev - ofis mobilyaları, küçük ev aletleri, banyo ve mutfak dolapları, aksesuarları, paslanmaz madeni ve cam mutfak eşyaları, sanayi tipi mutfak ürünleri, lojistik, havlu bornoz, yatak-baza-başlık ve yastık çeşitleri, ev tekstil ürünleri gibi geniş bir ürün grubu ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Dış alanda yine sergi ve tanıtım amaçlı katılım için ayrılan bölümde ise 7 firma; çelik kapı, inşaat ve yapı malzemeleri, güneş enerjisi, şömine, boya, sergiledi.

 

Açılışı KKTC Devlet protokolünce yapılan 43. KKTC Uluslararası Fuarı çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yaparken Türk firmaları katılımdan ve yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.