Kenya Sektörel Ticaret Heyeti

Sayı:

59682882-TİM.AKİB.11.2018/20095-21478 

Mersin, 19/10/2018 

Konu:

Kenya Sektörel Ticaret Heyeti

 

Sayın Üyemiz,

Akdeniz Demir ve Demirdışı İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığından izin alınması durumunda, 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Kenya/Nairobi'ye yönelik olarak “Demir ve Demir Dışı Metaller ile çelik Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti” düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ülkemizin ihracat hedefleri doğrultusunda ihracatçılarımıza yeni pazarlar bulmak ve var olan

pazarları geliştirmek amacıyla yapılması planlanan heyetle ilgili, sektörde özellikle inşaat malzemeleri ve çelik ürünlerinde önemli bir ithalatçı olan Kenya hedef pazar olarak seçilmiş olup, söz konusu ülkeye ihracat payımızın artırılması ve firmalarımız hakkında farkındalık yaratma öncelikli hedefimizdir.

 

Söz konusu Ticaret heyeti programına tahmini katılım payı 1300 USD'dır. Katılım payına İstanbul-Nairobi-İstanbul THY ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama (oda+kahvaltı), firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı ve şehir içi transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dâhil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları, yurt dışı çıkış harç bedelleri ve vize ücretleri kendileri tarafından karşılanacaktır.

 

Heyet programı Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması halinde “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği'ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda detayları verilen Akdeniz İhracatçı Birlikleri hesabına katılım ücretini yatırmaları, dekontla birlikte, ekte yer alan Katılımcı Şirket Bilgi Formu ve Katılımcı Şirket Talep Yazısı başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak, en geç 9 Kasım 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar doldurup, Genel Sekreterliğimizin 90 324 325 41 42 numaralı fakslarına veya aybukedokudur@akib.org.tr  e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Heyete katılım 25 firma ile sınırlandırılmıştır.

Kenya Sektörel Ticaret Heyetimize katılmak isteyen firmalarınızın doğrudan Genel Sekreterliğimiz ile temasa geçmeleri hususunda bilgileri ve gereğini rica ederim.

 

 

                                                                                                                     Ümit SARI 

Genel Sekreter V.

 

      EKLER:

  1. Taslak Heyet Programı
  2. Katılımcı Şirket Bilgi Formu
  3. Katılımcı Şirket Talep Yazısı