42. KKTC Uluslararası Fuarı / Milli Katılım Duyurusu

Sayın Yetkili,

1-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Lefkoşa / KKTC'de düzenlenecek “42. KKTC Uluslararası Fuarı”na Türkiye'nin Milli katılım organizasyonu Genel Sekreterliğimizce gerçekleştirilecektir.

 

             Genel nitelikli ticari bir fuar olan KKTC Uluslararası Fuarı'na Türkiye'nin Milli katılım organizasyonu prestij amacıyla yapıla geldiğinden başvuru yapan firmalar arasından yapılacak değerlendirme sonucu seçilecek katılımcı firmalara ücretsiz olarak stand tahsis edilecek ve firmalara personel giderleri hariç belli oranda mallarının nakliyesi (gidiş-dönüş), gümrüklemesi ve sigortası dahil hiçbir masraf yansıtılmayacaktır. Fuarda satış kesinlikle yasak olup, firmaların Türkiye'den getireceği sergi ürünlerinin KKTC'de bırakılması söz konusu değildir. Her ne kadar uluslararası olsa da fuar ziyaretçi profili genellikle Kıbrıs halkından oluşmaktadır. AKİB stand alanını değiştirmeye, nakliye için kısıtlama getirmeye ve/veya gönderilecek sergi ürünlerinin nakliyesini kabul etmemeye yetkilidir.  Fuar alanında sergi ürünlerinin güvenliğinden katılımcı firmalar sorumludur. Değerli mücevher, takı, süs eşyaları, giyim, ayakkabı vb ürünlere Türkiye Pavilyonunda yer verilmeyecektir.

 

Bu amaçla, firmanızca fuara katılım düşünüldüğü takdirde https://goo.gl/forms/vjnnOE6BOsbHyTKy2 online formun en geç 9 Nisan 2018 günü mesai bitimine kadar doldurulması gerekmektedir.

 

Mevcut alanımızın çok kısıtlı olması nedeniyle, elimize ulaşan başvurular sektörel dağılım, başvuru sırası vb göre değerlendirilecek ve fuarda yer alıp alamayacağı konusunda başvuru yapan firmalara bilgi verilecektir.

 

Başvurusu kabul edilen firmalardan talep edilecek belgeler: kapasite raporu, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, 2018 yılına ait İhracatçı Birliği yıllık aidat makbuzu, fuarda sergileyeceği ürüne ilişkin marka tescil belgesi, en son tarihli vergi levhası.

 

  Bilgilerinizi rica ederim.

  Saygılarımla,

 

                                                                                                          Ümit SARI

            Genel Sekreter V.