ROSUPACK 2018 Fuarı-Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Yetkili,

ROSUPACK 2018 Fuarı-Milli Katılım Organizasyonu

%70 DEVLET DESTEĞİ


 

Genel Sekreterliğimizce, var olan ihracatımızı arttırmak amacıyla, Rusya'nın  Moskova şehrinde 26-29 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Rosupack –Paketleme Endüstrileri Fuarına Türkiye milli katılım organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

Türkiye ile iyileşen ilişkileri ihracat rakamlarına da yansıtmayı hedefleyen Rosupack Fuarı'na, 2017 yılında 31 ülkeden 600 firma/kuruluş katılırken, 25 bini aşkın ziyaretçi katılım sağlamıştır. Söz konusu fuarın sergi alanı toptancılara, ithalatçılara, ihracatçılara, işlemcilere, üreticilere, distribütörlere, ayrıca makine ve yardımcı sanayi ekipmancılarına yer verilmektedir. Fuara ilişkin detaylı bilgiye https://www.rosupack.com/en-GB adresinden ulaşılabilmektedir.

Fuar katılım bedelinin, nakliye hariç 500.-€/m2 nakliyeli 585€/m2 olması planlanmaktadır. Katılım bedeline stand kirası, stand dekorasyonu, aydınlatma giderleri, nakliye, güvenlik, fuar alanında yer alacak reklam ve tanıtım giderleri ile internet servisi, öğle yemekleri ve içecek dâhildir. Fuara ilişkin resmi başvurular Ekonomi Bakanlığımız nezdinde yapılacak olup, fuarın destek kapsamına alınması halinde katılım bedeli yaklaşık %70 civarında Bakanlıkça belirlenecek miktarda ve  (en fazla 50.000 TL) desteklenecektir.

Genel Sekreterliğimizce fuar ön talep toplama çalışmalarımız başlanmış olup, ilgilenen firmaların en geç 16 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda yer alan ön talep formunu doldurmaları gerekmektedir. Bilgilerini rica ederim.

 

                                                                                                             

                                                                                                                   Ümit SARI
                                                                                                                      Genel Sekreter V.

 

Ön talep formu linki: https://goo.gl/forms/Sr7LVWZbOeu6ZWUa2 

Ayrıntılı Bilgi İçin: Aybüke DOKUDUR