English

ISRAFOOD 2017 Fuar Duyurusu Hk.

SAYIN YETKİLİ

 

28-30 Kasım 2017 tarihleri arasında İsrail/Tel Aviv'de düzenlenecek olan "34. ISRAFOOD Uluslararası Gıda, İçecek ve İkramcılık Ticari Fuarı” Türkiye milli katılım organizasyonu, bu yıl  Akdeniz İhracatçı Birlikleri organizasyonunda gerçekleştirilecektir.

 

ISRAFOOD 2017 Fuarı'na organizasyonumuz altında katılacak firmalarımız için; Yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, stand genel ve günlük temizlik hizmeti, firma kayıt bedeli, web'e ve kataloğa giriş bedeli, fuar alanında verilecek diğer hizmetleri (internet bağlantısı, ikram (çay-kahve-kurabiye) hizmetleri, katılımcı broşürü, stand genel ve günlük temizlik hizmeti v.b.) içeren katılım bedeli 545 $/m2'dir. Nakliye hizmeti (Ürünlerin tek yön nakliyesi) dahil katılım bedeli ise 578 $/m2'dir.

 

Fuar Konusu: Süt ve süt ürünleri, Et ve et ürünleri, Balık ve deniz ürünleri, Sebze, meyve ve kuru meyveler, Bakliyatlar; Makarna, Pirinç, Yağlar, Hayvansal Yağlar, Şeker, Çay, Kahve vb. Dondurulmuş Gıdalar, Konserve Gıdalar, Unlu mamuller, bisküviler, ekmekler, Şekerler ve çikolatalar, Sağlıklı ve Organik ürünler, Krakerler, dondurmalar, Alkollü ve Alkolsüz içecekler, Yiyecek ve İçecek malzemeleri.

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın milli katılımı onaylaması durumunda 2009/5 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ'i uyarınca ödenen katılım bedeli ve bir firmaya ait iki firma temsilcisinin ekonomi sınıfı ulaşım bedeli giderlerinin %50'si 15.000 $'ı geçmeyecek şekilde desteklenmektedir.

 

İlgili fuara katılmak isteyen firmaların, alt kısımda yer alan Online Başvuru Formu'nu doldurarak, en geç 28 Temmuz 2017 günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize (E-posta: aybukedokudur@akib.org.tr ) göndermeleri önemle rica olunur.

 

                                                                                                                            Ümit SARI

 Genel Sekreter V.

 

 

Ek: Katılım Şartları

Online Başvuru Formu:  https://goo.gl/forms/28gHH72LbeB2Tfbz1 

Banka Hesap Bilgileri;

Alıcı Adı : Akdeniz İhracatçı Birlikleri

Banka ve Şube Adı : Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Mersin Şubesi (Şube Kodu :052)

IBAN (DOLAR): TR40 0001 5001 5804 8000 9271 41

 

İlgili Kişi: Aybüke DOKUDUR (1134)

 Katılım Şartları


 


  1. Katılımcı firmaların destekten yararlanabilmesi için 2009/5 sayılı Tebliğ ve Uygulama Usul ve Esasları'nda belirtilen şartlara uymak ve istenen belgeleri sunmak zorundadır. Katılımcı firmaların 2009/5 sayılı Tebliğ maddelerini bilmeleri kendi sorumluluklarındadır. Bu tebliğe www.ekonomi.gov.tr web sayfasından ulaşabilirsiniz.

  2. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların standlarında görevlendireceği en fazla 2 temsilcinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masrafları ve katılım bedelinin %50'si 15.000 $'a kadar fuar desteği kapsamında katılımcıya ödenmektedir.

  3. Milli Katılım için oluşturulacak stand projesinin gerektirmesi durumunda AKİB, stand m2 talebinde değişiklik yapmaya yetkilidir.

  4. Başvuran firmanın eksik veya döviz cinsinden avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir. Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.

  5. Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.

  6. Hol ve stand büyüklüklerine göre yer tahsisleri, Fuar İdaresinden Birliğimize ayrılan alanlar açıklandığında, başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası göz önünde bulundurularak, Birliğimizce yapılacaktır

  7. Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.

  8. Destekten yararlanılabilmesi için stantta sergilenen ve/veya tanıtımını yapılan ürünlerin yurtiçinde üretildiğine dair, katılımcı firmaya veya pazarlama sözleşmesi yapılan firmaya ait kapasite raporu ibraz edilmesi gerekmekte olup, kapasite raporunda yer alan üretim konusuna dâhil olmayan ürün ve/veya ithal ürün sergileyen ve/veya tanıtım yapan firmalar destekten yararlanamamaktadır.

  9. 2009/5 sayılı Tebliğin Madde 2 (1)'de yer alan "Bu Tebliğ kapsamındaki desteklerden Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde kurulmuş, ihracatçı birliğine üye şirket ile Türkiye'de yerleşik üretici/imalatçı organizasyonları yararlandırılır.” hükmüne istinaden ihracatçı birliğine üye olmayan şirketler ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde kurulmamış şirketler destekten yararlanamamaktadır.

Fuar katılım bedeli ödemelerinin Akdeniz İhracatçı Birliklerin Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Mersin Şubesi TR40 0001 5001 5804 8000 9271 41 nolu Dolar hesabına yapılması ve banka dekontunun tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.- Katılım tutarının firmanıza ait banka hesabından EFT veya havale ile yapılması - Banka Dekontunda firmanızın ünvanı ve firmanızın IBAN numarası yer alması - Banka Dekontunun Banka tarafından ıslak kaşe ve imzalı olması gerekmektedir. Katılımcı online başvuru formunu doldurduktan sonra fuara katılmaktan vazgeçmesi durumunda toplam katılım bedelini ödemekle yükümlüdür. Elden yapılan ödemeler, şahıslara ait banka hesaplarından yapılan ödemeler değerlendirmeye alınmamaktadır.

https://goo.gl/forms/28gHH72LbeB2Tfbz1 linkinde yer alan başvuru formunun ilgili firma tarafından doldurulması ile işbu fuar duyurusundaki şartların firmalar tarafından peşin olarak,  gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur