Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği URGE Projesi ile Gulfood Fuarı'nda!

Sayı:   17812098-TİM.AKİB.GSK.HUBUB.2016/46-1958                                                                   Mersin, 26/02/2016

Konu:  Gulfood 2016 Haber Metni

 

Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

URGE Projesi ile Gulfood Fuarı'nda!


      20-24 Şubat 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde 21. Kez düzenlenen Gulfood Fuarı'na Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nden URGE projesi kapsamında üye firmalarının 23 kişilik heyetiyle katılım sağladı.

      Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN'ın başkanlığındaki heyete, Armada Gıda Tic. ve San. A.Ş., Dervişoğlu Tarım Ürünleri Tic. ve San. Ltd.Şti., Memişoğlu Tarım Ürünleri Tic.Ltd.Şti., Mersin Şeker Tarım Ürünleri Doğal Mineralli Su ve İçecekleri Nakliyat San. Tic. A.Ş., Natural Gıda San. ve Tic. A.Ş., Nawras Tarım Ürünleri Gıda Nak. İnş. İth. İhr. San. Ltd. Şti., Otat Tarım Ürün. Taş. San. Tic. Ltd.Şti., Sevan Dış Tic. Ltd.Şti., Tekinler Dış Ticaret Ltd.Şti. ve Turkpulse Dış Tic. A.Ş. firmalarının temsilcilerinden 23 kişi Gulfood 2016 Fuarı'nı ziyaret etmiştir.

      3 günlük fuar ziyareti süresince URGE projesinde yer alan 10 firmanın temsilcileri 500 üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleştirmiş ve gerçekleştirilen bu ikili iş görüşmelerinin %80'nin olumlu sonuçlanacağına dair öngörülerini AKİB temsilcileri ile paylaşmışlardır.

      Akdeniz İhracatçı Birlikleri bünyesinde Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği koordinasyonunda halihazırda devam eden URGE projeleri kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri'ne gerçekleştirilen 5. Sektörel Ticaret Heyeti ile ihracatçılar için yeni pazarların ve yeni müşterilerin bulunması yönünde önemli bir yurtdışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

      Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin 2016 yılı içerisinde düzenlemeyi planladığı eğitim programları ve yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile yürüttüğü iki URGE projesi ile üye firmalarının yeni pazarlar keşfetmeleri ve katma değeri yüksek ürünleri üretmeleri yolunda desteklerine devam edecektir.


 

İlgili Fotoğraflar