Dış Ticaret Ailesine Yeni Neferler Katıldı!

 Sayın Üyemiz,

 

   Dış ticaret alanında geleceğin girişimci, yönetici ve nitelikli ara elemanlarını yetiştirmek üzere 02-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında Adana'da AKİB Akademi ve Adana Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen "Dış Ticaret Eğitim Programı” diploma töreni ile sona erdi.

   AKİB Koordinatör Başkanı Zeki Kıvanç, "Özellikle devlet destek mekanizmaları ve pazar araştırması konusunda önemli bir farkındalıkla mezun olacak kursiyerlerin, başta bölgemiz olmak üzere dış ticaret işgücü piyasasına ve ihracatına katkı vermesini bekliyoruz” dedi.

   AKİB Akademi Dış Ticaret Eğitim Programı kapsamında 25 kursiyer, Dış Ticaret, Mesleki İngilizce, Proje Hazırlama ve Kişisel Gelişim alanlarında toplam 120 saat eğitim aldı. AKİB Akademi Dış Ticaret Eğitim Programı'nın, Adana'nın ardından Kayseri, Hatay ve Mersin'de de düzenlenmesi planlanıyor.

   Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Zeki KIVANÇ, program ile hem işsizliğin yoğun olduğu bölgenin istihdam artışına katkıda bulunacaklarını hem de ihracatçıların ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlara kavuşacaklarını söyledi.