AKİB VE ÇKA'DAN İNOVAYON EĞİTİMİ

AKİB VE ÇKA'DAN İNOVAYON EĞİTİMİ

"İnovasyon Yönetim Akademisi" eğitimi Akdeniz İhracatçı Birlikleri ve Çukurova Kalkınma Ajansı'nın işbirliğinde 15-17 ve 22-24 Ocak 2015 tarihleri arasında Mersin'de düzenlendi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi himayesinde Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatörlüğü'nde yürütülen "İnovasyon Yönetimi Akademisi” 2023 yılı 500 milyar dolar ihracat hedefi doğrultusunda işletmelerin inovasyon süreçlerini içselleştirip firma kültürlerinin parçası haline getirmelerini amaçlamaktadır. Proje kapsamında geliştirilen vaka bazlı eğitim programı ile işletmelerin daha rekabetçi olmalarına yönelik inovasyon sürecinin yönetimine ve finansman olanaklarına ilişkin bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.

20 firmanın katılımı ile düzenlenen "İnovasyon Yönetimi Akademisi" kapsamında firmalara eğitmenler Şebnem Tinli, Dr. M. Sami Süygün ve Ahmet Batat tarafından inovasyon kavramı, inovasyon için finansman kaynakları ve inovasyon projesi hazırlama gibi konularda uygulamalı eğitim verildi. Türkiye İnovasyon Haftası'nda "İnovasyon Sonuçları Finalisti” olan Berdan Cıvata'nın Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi'nin inovasyon deneyimlerini paylaştığı, İnovasyon Yönetim Akademisi proje koordinatörü Ekin Taşkın ve Proje Uzmanı Gözde Sidal'ın da sunumları ile katkı verdiği eğitimde, firmalar vaka bazlı çalışma kapsamında gruplar halinde bir firmanın inovasyon sürecini simule etti. Eğitim, grupların inovasyon projelerini sunması sonrasında yapılan sınav ile sona erdi. Proje sunumlarında ve sınavda başarılı olan katılımcılar Türkiye İhracatçılar Meclisi onaylı sertifikaya sahip olabilecekler.

"İnovasyon Yönetimi" konusunda bölgedeki ilk pilot eğitim olma özelliği taşıyan programın ilerleyen dönemde AKİB sorumluluk sahasındaki diğer illerde de yürütülmesi planlanıyor.


İlgili Fotoğraflar