AKİB, Hububat ve Bakliyat İhracatçılarını Yeni Pazarlara Götürüyor

AKİB organizasyonunda Amerika, Fransa, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki sektörel ticaret heyeti faaliyetlerine katılım sağlayarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştiren üyelerimiz, bu defa 3. UR-GE Projesiyle birlikte yurt dışı pazarları irdeleyerek, ticari potansiyeli yüksek ülkelere yönelik organizasyonlar düzenleyecek.

3. URGE Projesi kapsamında çalışmalarına devam eden AKIB-Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektörü İhracatını Geliştirme Projesi faaliyetlerine başladı. İlk olarak ihtiyaç analizi için düğmeye basan projede, altı hafta boyunca üyelerimizle birebir görüşmeler yapıldı.

Üyelerimizle ayrı ayrı yapılan görüşmeler doğrultusunda derlenen pazar araştırmaları verilerinin üyelerimizle birlikte değerlendirilmesini sağlamak üzere Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nde bir toplantı düzenlendi.

Proje ile hali hazırda var olan kümelenmenin avantajlarından yararlanmak adına üyelerimizin görüşleriyle belirlenen hedef pazarlarla ve eğitimlerle üç yıllık bir faaliyet çizelgesi oluşturuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatörü İsmet Yalçın, İşbirliği kuruluşu olarak yer aldığımız Ur-Ge projelerinin ihracatı artırmak için önemli bir oluşum olduğunu ve projeye katılan firmalardaki potansiyelle çok güzel işler yapılabileceğini belitti.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Vekili Ümit Sarı ise bu projenin Hububat-Bakliyat Birliğimiz tarafından başarıyla yürütülen üçüncü Ur-ge projesi olduğunu ve üyelerimizin olumlu dönüşleri için kendilerine teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

İlgili Fotoğraflar