Akdeniz İhracatçı Birlikleri Düzenleyeceği Seminerle Enerji İsrafına Dur Diyecek

AKDENİZ İHRACATÇI BİRLİKLERİ

DÜZENLEYECEĞİ SEMİNERLE

ENERJİ İSRAFINA DUR DİYECEK

Akdeniz İhracatçı Birlikleri, enerji kaynaklarının akılcı, israf edilmeden, gerektiği kadar ve verimli kullanılması ve bu bilincin yaygınlaşması amacıyla "Enerji Tasarrufu ve Finansmanı Bilgilendirme Semineri” düzenliyor.

Kalkınmakta olan ve nüfusu artan bir ülke olması nedeniyle Türkiye'nin enerji tüketimi hızla artıyor. Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını zorunlu kılıyor. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve tüketim sonucunda oluşan atıklar sebebiyle çevre kirliliğini önlemek için enerji kaynaklarının kullanımı ise gittikçe önem kazanıyor.

Bu kapsamda, Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Uğur'un girişimleriyle düzenlenecek seminerde; Osal Elektronik'ten Osman Alioğlu ve Ali Eryurt enerji tüketimini optimize etmek ve bakım onarım harcamalarını düşürmek için geliştirilen sistemler, Denizbank Mersin Şube Müdürü Yusuf Sayan ise TURSEFF/Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı kapsamında kredilendirmeler hakkında bölgemiz ihracatçı firmaları başta olmak üzere tüm üretici firmaları bilgilendirecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hayri Uğur, "Enerjide tutum, sınırlı enerji kaynağının en verimli biçimde kullanılmasıdır. Gereksiz enerji tüketiminin ve kayıplarının azaltılması gereklidir. Biz de Akdeniz İhracatçı Birlikleri olarak, enerji tasarrufu konusunda elimizi taşın altına koymak, bu semineri düzenleyerek ihracatçılarımızı aynı işi daha az enerji ile yapmaya teşvik etmek istedik” diye konuştu.

Uğur, 30 Mayıs 2012 tarihinde saat 14.00'da, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Mersin Salonu'nda gerçekleştirilecek seminere tüm işadamlarını ve basın mensuplarını da davet etti.