Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri Birliğince Yürütülen Urge Projesi Kapsamında Sek.Ticaret Heyetlerinin 5.'si Gerçekleştiriliyor

Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri Birliğince Yürütülen Urge Projesi Kapsamında Sektörel Ticaret Heyetlerinin 5.'si Gerçekleştiriliyor

     Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nce yürütülmekte olan "Bakliyat Sektörünün Uluslararası Rekabet Gücünün Arttırılması ve İhracatın Desteklenmesi” isimli ilk UR-GE projesi kapsamında düzenlenecek 5. Sektörel Ticaret Heyeti, Ekonomi Bakanlığı'nın onaylarıyla Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai emirliğinde organize edilecek olan Gulfood 2016 fuarına yönelik olarak gerçekleştiriliyor.

     Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nce daha önce Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya ülkelerine yönelik olarak düzenlenen sektörel ticaret heyetlerinin 5.'si olan Dubai heyetine proje üyesi 11 firmayla katılım sağlanacaktır. Buna göre, anılan organizasyon, Armada Gıda Tic. ve San A.Ş., Dervişoğlu Tarım Ürünleri Tic. ve San. Ltd. Şti., Memişoğlu Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti., Mersin Şeker Tarım Ürünleri Doğal Mineralli Su ve İçecekleri Nakliyat San. Tic. A.Ş., Natural Gıda San. ve Tic. A.Ş., Nawras Tarım Ürünleri Gıda Nak. İnş. İth. İhr. San. Ltd. Şti., Otat Tarım Ürün. Taş. San. Tic. Ltd. Şti., Sevan Dış Tic. Ltd. Şti., Tekinler Dış. Tic. Ltd.Şti., Turkpulse Dış Tic. A.Ş., ve YVK Bakliyat Tarım Gıda Maden İnş. İç ve Dış Tic. San. Ltd.Şti. temsilcilerinin katılımlarıyla toplam 22 kişilik bir heyetle gerçekleştirilecek..

      Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak geçen 1,5 yıllık proje süresince firmaların pazarlama kabiliyetlerinin artırılmasını sağlamak amacıyla sektörel ticaret heyetlerinin yanı sıra alanında uzman kurumlar tarafından Uluslararası İstihbarat ve Yurtdışı Pazarlama Eğitimleri düzenlendi.

     Eğitimlerle eş zamanlı düzenlenen yurt dışı pazarlama organizasyonları ile üyelerimizin temsilcilerinin iki binin üzerinde iş görüşmeleri gerçekleştirmelerine destek sağlandı..

       Dubai'de gerçekleştirilen Gulfood fuarı, 170 ülkeden, 81622 katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaşmış olup, küresel gıda endüstrisinin en önemli fuarlarından biridir.

      Ur-Ge projesi kapsamında devam edecek olan sektörel ticaret heyetleri ve eğitim faaliyetlerinin, üyelerimizden alınan talepler doğrultusunda, Birliğimiz Yönetim Kurulunca şekillendirilerek firma temsilcilerinin pazarlama faaliyetlerini etkin bir şekilde gerçekleştirmeleri planlanmaktadır.