2011 Yılı Kayseri Başarılı İhracatçılar Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

"2011 YILI KAYSERİ

BAŞARILI İHRACATÇILAR ÖDÜLLERİ"

SAHİPLERİNİ BULDU

 

Akdeniz Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği organizasyonu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla, Akdeniz Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ersoy Ulubaş önderliğinde, 31 Mart 2012 tarihinde Kayseri'de "Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni” gerçekleştirildi.

Geniş katılımın olduğu program; Enerji Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra, Türkiye'nin ve AKİB'in önde gelen ihracatçı ve sanayicilerini bir araya getirdi.

Ödül töreni öncesinde konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin kalkınmasına ve büyümesine, bulundukları şehirlere ve bölgelere katkı yapan ihracatçıları yürekten kutladığını söyledi.

İhracatçıların kendi sektörlerindeki tasarruflarını rahatlıkla enerji sektörüne kaydırabileceklerini ifade eden Yıldız, ''Çünkü, enerji Türkiye'nin büyüyen yüzünün lokomotifi. Pazar problemi olmayan ve ürettiğinizi makul karlarla satabileceğiniz bir ortam'' diye konuştu.

Akdeniz Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Ersoy Ulubaş ise, Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin başarısında payı olan her ildeki üyenin çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Çalışan, üreten ve kalkınan şehir Kayseri'nin, kriz ortamında bile canla başla mücadele ettiğini belirten Ulubaş, "Kayseri, ihracat liginde 1 milyar doların üstünde ihracat gerçekleştirerek üst basamaklarda yer almayı başarmıştır” dedi.

Ulubaş ayrıca elektriğe yapılan zammı anımsatarak, sanayiciler olarak indirim beklentisinde olduklarını kaydetti.

Açılış konuşmalarından sonra Kayseri'de yerleşik ihracatçı firmalara ihracat katkılarından dolayı teşekkür plaketi verilmesinin ardından, Kayseri ihracatına katkısı olan bürokrat ve protokol mensuplarına da plaketleri takdim edildi.